Nitro RAD WiFiConnect

Program pozwala na prostą instalację/deinstalację certyfikatu i profilu sieci WiFi z poziomu GUI lub linii poleceń, gdzie uwierzytelnianie użytkownika odbywa się za pomocą serwera RADIUS. Pozwala to administratorowi sieci utworzyć paczkę ZIP z aplikacją, która pozwoli użytkownikom bezstresowo zainstalować certyfikat i profil sieci WiFi.

Wymaga środowiska .NET Framework
Może wymagać praw administratora
Systemy: Windows XP / Vista / 7 / 8
Języki: Polski / Angielski

Przed użyciem proszę przetestować profil sieci na innym komputerze. Po prostu proszę ręcznie dodać certyfikat do magazynu zaufanych certyfikatów CA i podłączyć się do sieci WiFi, wpisać nazwę użytkownika i hasło. Po pomyślnym podłączeniu, możemy zmienić ustawienia profilu przez kliknięcie na tę ikonę w zasobniku systemowym, a potem kliknięcie na “Otwórz Centrum sieci i udostępniania”, z lewej strony proszę wybrać “Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi” a następnie kliknąć 2x na profil sieci. Tutaj można wybrać różne opcje. Na zakładce “Połączenie” upewnij się że zaznaczona jest opcja “Połącz automatycznie, gdy ta sieć jest w zasięgu”. Jeżeli twoja sieć NIE nadaje SSID, zaznacz także “Połącz, nawet jeśli sieć nie emituje nazwy (SSID)”. Na zakładce “Zabezpieczenia” możesz sobie nie życzyć aby nazwa użytkownika i hasło były zapisywane na komputerze i były kasowane po wyłączeniu komputera, wtedy odznacz tę opcję. Ta opcja jest domyślnie zaznaczona gdy chcemy aby poświadczenia były zapisywane na komputerze użytkownika. W “Ustawieniach” możemy wybrać czy ma być weryfikowany certyfikat. Domyślnie jest nasz zaznaczony wskazany na serwerze RADIUS. W “konfiguruj..” należy upewnić się że jest odznaczona jedyna opcja używania nazwy domenowej użytkownika i hasła. Jak wszystko ok – zatwierdzamy.

Sposób użycia

 1. Pobierz i rozpakuj archiwum zip programu.
 2. Pojawi się folder nrwc z kilkoma plikami.
 3. Pobierz certyfikat serwera RADIUS, określonego w pliku eap.conf w sekcji eap … tls … jako certificate_file.
 4. jeżeli certyfikat jest zaszyfrowany hasłem – odszyfruj go
 5. zamień nazwę certyfikatu na wifi-cert.der i przenieś do folderu nrwc
 6. Wyeksportuj profil sieci wykonując w wierszu poleceń:netsh wlan export profile name=”NAZWA_TWOJEJ_SIECI” folder=C:\
 7. w C:\ zostanie wyeksportowany profil sieci do pliku XML o nazwie “Połączenie sieci bezprzewodowej-TU_NAZWA_TWOJEJ_SIECI.xml”
 8. zamień nazwę tego pliku na wifi-profile.xml i przenieś do folderu nrwc
 9. Przetestuj czy aplikacja poprawnie dodaje certyfikat i profil sieci (muszą być one wcześniej usunięte z systemu – lub przetestuj na innym komputerze) używając GUI.
 10. Możesz spakować folder nrwc do ZIP. Możesz umieścić na serwerze, pendrive’a aby umożliwić użytkownikom zainstalowanie potrzebnych rzeczy i zalogowanie się.

Można zainstalować z programu z interfejsem graficznym (nrwc.exe) lub poprzez linię poleceń (nrwc-cmd.exe)

nrwc-cmd.exe – instalacja/deinstalacja z linii poleceń, samo wywołanie programu pokazuje pomoc z dostępnymi opcjami
nrwc-cmd.exe /install – instaluje certyfikat i profil
nrwc-cmd.exe /remove – usuwa certyfikat i profil

Kiedy pomyślnie wykona polecenie nic nie zwraca

Błędy które mogą się pojawić:

 • “Zasilanie intefejsu bezprzewodowej sieci lokalnej jest wyłączone i nie obsługuje on żądanej operacji” – twoja karta WiFi jest wyłączona (wystarczy za pomocą odpowiednich klawiszy przełączyć jej stan) lub włóż kartę WiFi na USB (jeżeli twój stary laptop nie ma karty WiFi lub masz komputer stacjonarny)
 • brak pliku wifi-profile.xml – niewyeksportowałeś wcześniej profilu sieci
 • brak pliku wifi-cert.der – nie skopiowałeś certyfikatu serwera RADIUS
Nitro RAD WiFiConnect
Przewiń na górę